Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vejdu na policejní stanici BR-prison a už ve dveřích zaslechnu smích svých labilních kolegů. ,,Tak jsem slyšel ,Devlick ,že už je z tebe zase kamikatze.“ Uchechtne se poručík a div se nepoleje kafem. ,,Nechte jí bejt.“ Brání mě Liss Adems. Společně jsme vyřešili několik prohřešků proti zákonům a stali se z nás fajn kámošky. Má to se mnou chudák těžký. Dřív jsem pracovala sama a teď musím brát ohledy i na ní a dělat ve všem ústupky. Jsem samorost a ona racionalista. Společně jsme neporazitelní ,snad možná proto nás Nejvyšší drží pohromadě i přes ty pohromy. ,,Máte jít do kanclu k šéfovi. O tom průseru na dálnici už ví snad každej.“ Oznámí mi. ,,Jak to ,že to ví?“ zavrtím hlavou. ,,Proto.. Mrkni.“ Ukáže na televizi ,kde právě běží záběry z naší akce. Je tam jasně vidět ,jak strhávám tu připitomělou rockovou hvězdu Chestera Benningtona ,zachraňuju mu kejhák ,ale sama se nechám srazit. Liss mu pomalu pomáhá vstát a on na mě čumí hůř než kaktus v buši. Válím se na zemi a už přijíždějí sanitky. Samozřejmě ,že mi nic není. Každý ví ,že já mám totiž z pekla štěstí! ,,No tě bůh.. Ono to vypadá ještě mnohem hůř ,než se vypráví.“ Začne se smát policejní oddíl. Rezignovaně skloním hlavu a napochoduju spolu s Liss do kanceláře našeho nejvyššího. ,,Já se moc..“ ,,Ty teď mlč ,Devlick! Liss ,jak to ,že se do té vaší akce připletli civilisti?“ ,,Nejspíš jsme nedostatečně zajistili prostor.“ ,,To hodně nedostatečně! Připletl se tam Chester Bennington! Víte ,kdo to je?“ ,,Jistě ,pane.. Nějaká rocková hvězda.“ ,,Celebrita! Média to začnou rozebírat a náš okresek bude co?“ ,,Bude v loji.“ Odpoví Liss. ,,Správně!“ rozčílí se Nejvyšší a začne obcházet svůj stůl. ,,Měl bych vás dát zavřít!“ ,,Ale neuděláte to ,protože nás máte rád.“ Zazubím se. ,,Nech si tu drzost na později ,Devlick! Tu tvou kamikatze předváděčku ti jen tak neodpustím!“ ,,Ale já ho zachránila..“ bráním se. ,,Vůbec se tam neměl připlést! Jak chcete být policistky ,když nedokážete ani zabránit přístupu civilistů do obrané pozice. Víte jak dlouho čekáme na dopadení těch drogových dealerů?!“ ,,Moc dlouho ,pane. Děláme na tom přes dva roky.“ Řekne tiše Liss. ,,A ty se necháš srazit!“ otočí ke mně Nejvyšší své zčervenalé oči. ,,To jsem ho snad měla nechat vlítnout pod to auto?“ zeptám se dotčeně. ,,Samozřejmě ,že ne.. Jen se to snaž příště udělat trochu méně nápadně..“ mrkne na mě. ,,Jak to ,že se tam hned objevily ty kamery?“ táže se Liss. ,,Jak jsem řekl.. Je to celebrita. A kde se tyhle lidi nachází ,tam jsou i reportéři. Proto chci ,abyste se od nich drželi co nejdál a věnovali se své práci. Hlavně ty!“ ukáže na mě prstem. ,,Proč zrovna já?!“ To si Nejvyšší myslí ,že bych si s ním něco začala? Proboha! Vždyť je to rozmazlená rockstar!

Pomalu přejdu k nástěnce na policejní stanici a začnu si číst novinky. Nic moc zajímavého. Samozřejmě tu nechybí ani článek o mé záchranné misi a big fotka k tomu. Bože! Jsem na tý fotce jako tříletý mimino! U toho nápis: Kamikatze Lick. ,,Kdo to udělal?“ zařvu na celou místnost. ,,Tak ona už si toho všimla.“ Řekne jeden a začnou se všichni smát. Dokonce i Ademsová se opírá o stůl a kácí se smíchy! Propletu se k ní a dosednu na židli. ,,Vtipný ,co?!“
,,Lick ,promiň.. Je to jen takovej malej fórek. Přece jsi toho chlápka zachránila..“ ,,A zvorala akci ,na kterou jsme se připravovali přes dva roky!“ ,,Není to tvoje chyba. Prostě se tam připletl. Hm.“ ,,Až ho příště někde potkám.. Sama ho pod to auto strčím! Už ho nechci vidět!“ ,,Obávám se ,že budeš muset..“ ,,Jak to?!“ ,,Byl tady a žádal Nejvyššího ,aby ti udělil nějaký vyznamenání za záchranu jeho života.“ ,,A sakra!“ ,,Nejvyšší souhlasil..“ ,,Bezva!“ ,,Bych se moc neradovala..“ ,,Jak to?“ ,,Ta tvoje rockstar..“ ,,Jaká moje!?“ ,,Má na tebe spadeno.“ ,,Jak to myslíš?“ ,,Víš ,jak se milujou hlemýždi?“ ,,Hlemýždě sem nepleť!“ ,,Promiň..“ ,,O čem jsi to mluvila?“ ,,O hlemýždích?“ ,,Ale ne! Potřebuju se dozvědět ,jakej průšvih mě ještě čeká.“ Skloním hlavu. ,,No ,byl tu ten rocker.“ ,,A?“ ,,Nejvyšší ti to poví sám..“ ,,Proč mi to neřekneš ty?“ ,,Mám v hlavě hlemýždě!“ ,,Devlick?“ otočí se ke mně další policista. ,,Mno?“ ,,Nejvyšší si tě žádá spolu s Ademsovou do kanclu.“ ,,Už zase?! Co jsem provedla tentokrát!?“ otočím se na Liss. ,,Na mě se nedívej.. já jsem v tom nevinně.“ Pokrčí rameny.

Když vejdu do kanceláře k Nejvyššímu ,poleje mě studená sprcha. ,,Ahoj Devlick!“ ,,Co ty tu děláš?!“ zaúpím. ,,Lick! Buď k naší návštěvě zdvořilejší! Je to..“ ,,Já vím! Celebrita!“ ,,Chtěl jsem říci Chester Bennington!“ popleská mě Nejvyšší po zádech. ,,Mám pro tebe i Liss novinu. Raději si na to sedněte.“ Pokyne nám ke křeslům. Pohodlně se posadíme a já se zahledím na Liss. Jen pokrčí rameny. ,,Tady Chester Bennington..“ ,,Naše nová celebrita..“ hekne Liss. ,,Nech těch legrácek ,Ademsová!“ Napomene ji Nejvyšší. ,,Už mlčím ,pane.“ Dá si ruku před ústa a dělá ,že tu není. ,,Chester má problémy se svou bezpečností..“ ,,Sem si všimla..“ utrousím ledabile. ,,A poprosil mne ,abych mu na BR-prison našel nějaké dobré policisty ,kteří by na něj dohlídli a vyšetřili tak kýžené atentáty na jeho osobu.“ ,,Co kdyby si jeho osoba poradila sama?“ vyprsknu. ,,Já jsem mu už jednou pomohla a teď jsem slavnější než Simír a jeho Kobra 11!“ ,,Devlick! Klidni se. On mě o to požádal! Navrhl mi Vás dvě a já souhlasil.“ ,,Ale pane! Máme dělat na těch drogách!“ brání se Liss. Pohledem sjedu po naší celebritě. Palčivě se usmívá. ,,Budete to mít jako tajný úkol. Budete ho doprovázet na koncerty ,společenské akce a hlídat ho v jeho vlastním domě..“ ,,Jaký atentáty?!“ ,,Devlick, mlč!“ ,,Proč do toho musíte zatáhnout i mě?! Já se kvůli němu autem srazit nenechala!“ brání se Liss. Načepýřím se. ,,Klid! Máme vymyšlené dokonalé krytí ,které Vám umožní být všude ,kde bude on ,Liss. Spolu s Devlick budete chvíli hrát novou rockovou duo skupinu.. Název si vymyslete.“ ,,Cože? Rockovou skupinu?! To odmítám!“ zahalasí. ,,Cože?! Chápu ,že nechceš bejt s ním.. Ale se mnou?!“ obrátím se na ni. ,,No promiň. Ale vám dvěma svůj volný čas a osobní život obětovat nebudu.“ Pokývá hlavou. ,,Je to rozkaz ,Ademsová!“ ,,Ale ,pane!“ ,,Dostanete peněžní prémie..“ ,,To už je něco lepšího!“ tleskne do dlaní. ,,Ale já jsem proti!“ Na peníze mně neoblomí. ,,Budeš moci používat jako služební vozidlo svou motorku..“ našpulí Nejvyšší rty. ,,Fakt? Vážně!? Beru to!“ ,,Tak jsme domluveni. Pan Bennington chtěl ještě ukázat naši policejní stanici. Sice jsem myslel ,že to uděláte vy ,ale jak vidím ,budete muset tu skvělou novinu ještě rozdýchat! Počkejte tu na mě dokud se nevrátím. Napíšu Vám přeřazení.“ Ťukne prstem do stolu a odvádí si naši celebritu pryč. Zůstali jsme sami s Liss v kanceláři sami. ,,Co na to říkáš?“ otočím se na ni. ,,Zatracenej slimejš.“ Pokrčí rameny.

,,Fakt musíme za tím rockerem?“ mumlá si cestou na parkoviště Liss. ,,Si slyšela Nejvyššího.. máme ho hlídat jako oko v hlavě. A jestli se mu prej něco stane ,tak..“ naznačím uškrcení ,po té zmlácení a pohřbení za živa do jámy lvové. ,,Chápu ,chápu! Kam jdeš?“ zeptá se ,když změním směr. ,,Pro svojí motorku.. kam jinam?“ ,,Ale máme jet služebním!“ ,,Jestli jsi neslyšela šéfíka ,tak jako služební můžu používat svojí milovanou Suzuky! Sedej!“ ,,No nesednu!“ ,,Proč ne?“ ,,Nejsem šílenec!“ ,,Ale neboj se.. Na cestě žádný šneci nejsou!“ ,,O šneky se nebojím!“ ,,A o co teda?“ ,,Přece o sebe!“ ,,Já ti nic neudělám! Náhodou jsem perfektní řidič!“ ,,To jsem viděla. Ne. Ne. Nebudu to riskovat! Raději pojedu služebním.“ ,,Jak myslíš.. Ale nevíš o co přicházíš!“ ,,O hlemýždě.“ ,,O hlemýždě ,ano.“ Nasadím si helmu. Chvíli čekám ,než se Liss rozjede a pak se vrháme do středu Los Angeles a hledáme zapadnou restauraci ,kde se celebrity s vytříbenou chutí cpou.

Musím se smát! Liss s naším mega vozítkem nemůže zaparkovat a já se se svou rozkošnou motorkou vejdu všude! ,,Co se tak chechtáš?“ bručí. ,,Nechechtám.“ ,,Nech toho! Vidím ,jak se chechtáš!“ ,,No tak se chechtám!“ ,,Sem ti říkala ,že se chechtáš a ty pořád ,že se nechechtáš! Se chechtáš!“ ,,Vždyť říkám ,že chechtám!“ ,,Ale říkala jsi ,že nechechtáš!“ ,,Já vím!“ ,,No tak dobře.. Co hlemýždi?“ ,,Jsem věděla ,že se zeptáš!“ ,,Kam jdete slečny?“ zastaví nás u dveřích ochranka. ,,No za tebou určitě ne!“ vypláznu jazyk. ,,Devlick!“ dloubne mě Liss do žeber. ,,Trochu slušnosti!“ ,,Jaká slušnost ,prokrista? Máme bejt rocková sebranka ,ne!“ ,,Jestli chcete vstoupit.. Tak mi musíte nadiktovat své jméno a já se podívám ,jestli jste na seznamu.“ Odpoví mi obr. ,,Hlemýžď jedna a Hlemýžď dva.“ Usměju se líbezně. Ochranka se na mě vražedně podívá. ,,Dělá si legraci!“ drbne do mě Liss. ,,Zkuste najít Lick Devlick a Liss Adems.“ ,,Mám vás tu.. A patříte ke komu?“ ,,Ke mně!“ ozve se hlas naší celebrity. ,,Už jsem vás čekal!“ zacukruje. ,,Co?“ zamračím se. ,,Chazzy! Jeli jsme až z Londýna ,abychom tě viděli! Moje sestřička se na tebe moc těší!“ trylkuje Liss. ,,Co? Šéf neříkal ,že mám bejt jeho holka a ty moje sestra!“ zamračím se ještě víc. Chester mě zatáhne dovnitř a Liss mi začne vyčítat. ,,Říkal to ,když jsi tam nebyla. Ty vůbec neumíš hrát divadlo!“ ,,Kdybych chtěla hrát divadlo ,nejdu na policajty ,ale na herce!“ ,,Tohle je akci na záchranu Chestera!“ ,,Jo! Vžij se do toho!“ chytí mě Chester kolem pasu. Sjedu ho tak nepěkným pohledem ,že ruku bleskurychle sundá.

Vkročím do BR-prison a pro jistotu se zajdu podívat na nástěnku. No jo. Je to tady! Já to věděla! Je tu připíchnutá fotka mě a Chestera ,jak se držíme za ruku a svůdně si díváme do očí. Samozřejmě je to počítačově upravený! Tohle bych v životě neudělala! Pod tím je nápis Chazzy a Lick. ,,Blbouni!“ ,,Zkus se na to dívat s nadhledem.“ Vezme mě kolem ramen Liss. ,,Jak se na to mám proboha dívat s nadhledem?!“ zlobím se. ,,Třeba ti pomůžou hlemýždi..“ ,,A třeba ne!“ ,,V tom případě budete spolu žít šťastně až do smrti.“ ,,Fajn.. beru ty hlemýždě!“ ,,Devlick a Ademsová do kanclu..“ ,,K nejvyššímu! My víme!“ dořekne Liss a jako první útočí na kancelář. ,,Už jsem vás čekal! Posaďte se.“ Nabídne nám. ,,Jak to vypadá s Chesterem?“ ,,Naše celebrita se má velmi dobře.. Akorát s těmi atentáty to asi bude pravda.“ Přikývne Liss. ,,Vážně! No povídejte!“ napne Nejvyšší uši. ,,No.. Dvakrát do něj někdo loktem strčil ,tak ho Chester seřval.“ ,,To už jsme byly ve střehu šéfe!“ přidává se Liss. ,,Po třetí mu místo jeho milované whisky číšník přinesl vodku!“ ,,Z toho jsme vinili ty hlemýždě!“ pokývá Ademsová. ,,Jaký hlemýždě?!“ zalapá Nejvyšší po dechu. ,,Prosím ,nepřerušovat! Nepřerušovat! No a na počtvrté se mu zdálo..“ ,,To už byl spitej.“ Uchechtne se Liss. ,,..že ho muž u vedlejšího stolu chce zapíchnout vidličkou!“ ,,Tak tohle Vám nedaruju Devlick a Ademsová! Děláte si ze mě legraci!“ ,,Ale on to opravdu bral jako atentát!“ začnu se smát. ,,Mě z těch slavnejch jednou trefí!“ chytí se Nejvyšší za hlavu. ,,No..tak mažte za ním. Slíbil jsem ,že s ním budete čtyřiadvacet hodin denně.“ ,,Ale on je teď doma a snaží se vyspat z tý kocoviny..“ podotknu. ,,No tak vypadni za nim a dělej mu společnost!“ ,,Ale šéfe!“ ,,Ven!“

,,Možná chce ,abychom na něj ten atentát spáchali mi..“ říkám ,když sedím u televize v domě Chestera Benningtona. ,,Možná už nechce ,aby trpělo jeho okolí ,za to ,jakej má stihomam.“ Frkne Liss. ,,Hele ,Lick ,ale šlo by to udělat!“ ,,Jasně ,že šlo! A svedeme to na všežravý hlemýždě!“ ,,Výbornej nápad!“ ,,Dobrý ráno! Vy jste tady?“ zamžourá na nás a sejde ze schodů. ,,Máme tě přece hlídat ,ne?“ ,,To je pravda. Moc rád vás vidím!“ ,,To mi víme ,Chazzy.“ Mrkne na něj Liss. ,,Jak jsi se vyspal?“ ,,Jako ten váš hlemýžď.. Mimochodem.. Mám pocit ,že jsem jednoho včera zašlápl.“ ,,Vrahu!“ syknu. ,,Za to tě budeme muset zavřít ,Chestere. To je porušení společenských pravidel. Zašlápl jsi nebohého slimáčka!“ zesmutní naoko Liss. ,,Měl rodinu! Děti! Dostával každej měsíc nemocenský dávky a teď.. Všichni jeho příbuzný budou bez peněž a přijdou ti sežrat zahradu!“ prokleju ho. ,,To je moc zlý.“ Podrbe se na hlavě. ,,To bych se měl asi schovat ,co?“ ,,No a hodně rychle!“ přikývnu. ,,No tak do pelíšku.. Ale pojď se mnou. Já se sám bojím!“ chytí mě do náručí. ,,Hej ,ruce pryč nebo zavolám hlemýždě!“ ,,Hezky si to užijte! Já si zatím dám popcorn a limču..“ ,,Liss! Přece mě s ním nenecháš!“ ,,Máme ho hlídat ,Devlick.“ ,,Ale šéf neříkal i v posteli!“ ,,Neboj.. Za tohle budou prémie.“ Slyším její poslední slova ,a pak se se mnou zacvaknou dveře a já se ocitnu v Chazzyho ložnici. Mrskne se mnou na postel. ,,Ještě bych spal ,co ty?“ sundá si župan a zalehne vedle mě jen ve slipech. Nezmůžu se na slovo!

,,Tak jak pokračuje akce Chester?“ zeptá se Nejvyšší. ,,Zatím v pohodě. Devlick už s ním byla i v posteli!“ pochlubí se Liss. ,,Cože?“ ,,Jenom jsme spolu spali!“ ,,Lick ,ty ses s nim vyspala?“ vyvalí na mě oči Ademsová. ,,Chci říct ,že on spal a já jsem se jen tak dívala u něj na telku.. Jinak jsme nic nedělali! Přísahám!“ ,,Devlick! Dej od něho ruce pryč!“ ,,Ale on mě sám přinesl do svý postele.“ Bráním se. ,,Můžou za to všežravý hlemýždi. Chester se jich bojí.“ Mrkne na Nejvyššího Liss. ,,Čeho ,že se bojí?“ zamžourá na nás Nejvyšší. ,,No přece těch hlemýžďů! Vy je neznáte?“ ,,Lick! Liss! Nechte těch srandiček ,nebo vás nechám přeložit na hlídání zahrad!“ ,,Když tam budou hlemýždi..“ ,,Liss ,zmlkni!“ dloubnu do ní. Nechci do konce života kmitat kolem zelenýho plevele a hlídat zloděje ,který jen tak náhodou půjdou čórovat jablka. ,,Kde je Chester teď?“ zeptá se Nejvyšší. Zadívám se na Liss. ,,Co je? Já to nevim! Ty jsi s ním byla v posteli..“ brání se. ,,Já taky nevim ,kam šel.“ Pokrčím rameny. ,,To nedokážete uhlídat jednoho rockera nebo co?!“ ,,Ale ano šéfe..“ klidní ho Ademsová. ,,Tak ho běžte najít. A jestli ho nenajdete.. Tak hledejte znovu! Pak si vás zavolám.“ Zaburácí. Vystřelíme z kanclu rychleji než rakety na měsíc.

,,Máš ho?“ volám Liss na mobil. ,,Vůbec.. Doma není.. U přátel taky ne.“ ,,Kam se sakra poděl?“ výskám. ,,Nevim. Že by ho fakt unes nějakej ten hlemejžď?“ ,,Nebuď labilní.. Ty maj jiný starosti. Se někam zašil. Ještě něco vomrknu a když tak ho vystopujeme přes mobil.“ ,,Fajn nápad ,Lick. Já to taky ještě proběhnu. Pa.“ Zavěsím a rozběhnu se na poslední místo ,kde bych ho mohla hledat. NDR-studio je plný až k prasknutí. ,,Mike.. Mikeu!“ chytnu ho za límec a přitáhnu k sobě. ,,Kde je ten vůl?!“ ,,Myslíš Chazze? Je v studiu číslo pět.“ Pustím ho a rozběhnu se tam. Sedí na otáčecí židli a usmívá se. Právě nahrávají nějakou tu svou hitovku. ,,Ahoj Devlick! To je překvápko!“ zamává mi ,když mě zpozoruje. Vlítnu mu kolem krku a chci ho uškrtit. ,,Kdes byl?! Hledali jsme tě všude! Copak nevíš ,že tě máme na starosti a bez nás se nikam nemáš ani podívat!“ ,,Promiň.. Já nevěděl ,že to bereš tak vážně.“ ,,Tak vážně!? Je to moje práce ,ty rockere!“ ,,Co to je ,Chazzy?“ ozve se jeho kamarád. ,,Moje nová přítelkyně..“ usměje se. ,,Trochu od rány ,co?“ ,,Proto jí mám rád.“ Pokývá Chester hlavou. ,,Hele ,hleď si svýho nebo tě oslintám!“ zasyčím na něj a vytočím číslo na Liss. ,,Co je?“ vydechne do mobilu. ,,Mám ho!“ ,,Chestera?“ ,,Jo!“ ,,Tak ho drž ,já ho zabiju! Kde je?“ ,,V NDRku..“ ,,Za pět minut sem tam.“ Hekne a vypne mi to. ,,Liss se zlobí?“ zadívá se na mě. ,,Nejen Liss! Měli jsme o tebe příšernej strach!“ ,,Fakt?“ prohrábne mi vlasy. ,,To je příjemný zjištění.“ ,,Možná pro tebe.“ Vypísknu. Do dveří vrazí Ademsová. ,,Tady jste! Mno ,Lick!“ vyvalí oči. Teď mi dojde ,že mu celou dobu sedím na klíně ,objímám ho kolem krku a on mě laská ve vlasech. Vypadá to.. Mno hrozně! ,,Láska je láska.“ Ozve se jeho kamarád. ,,Asi jo.. Moje sestřička Chestera zbožňuje.. To je vidět na první pohled ,že? Já jsem Liss a ty?“ ,,Joe. Těší mě.“ Zasměje se. ,,Jak ho zbožňuju! To není vůbec pravda..“ bráním se. ,,Nemusíš se stydět ,Devlick.“ Mrkne na mě Liss. ,,To! Tss! No teda! Sakra!“ vykoktám a slezu z Chazze.

,,Mám dneska rande!“ oznámí mi Ademsová u zrcadla. ,,S tím hlemýžděm?“ ,,Ale ne. S Nejvyšším. Chce slyšet novinky a ty máš zůstat u Chazze a hlídat ho!“ ,,Hm.. To není až tak špatný.“ Pokrčím rameny. ,,Tak běž a užij si to s ním.“ Usměju se. ,,Ty nic nenamítáš?“ ,,Ne.. Proč bych měla?“ ,,Protože celej večer budeš s Chazzym doma sama.“ ,,To teda ne! Nikam nejdeš!“ ,,Budu na tebe myslet ,jak se tu nudíš s tou rockstar.“ Uchechtne se. ,,Ty se chechtáš!“ zaúpím. ,,Chechtám ,no.“ ,,To není fér! Já tu s ním sama nechci být..“ ,,Tak řekni hlemýžďovi..“ ,,Teda Ademsová ,ty seš!“ ,,Já vím. Tak já běžím.. Pa.“ ,,Hm.. Pa. No. A žádný blbosti! Víš ,že jsi policistka!“ ,,Neboj ,neudělám našemu okresku ostudu.“ ,,O okresek mi nejde.. Hlavně nepotop mě.“ Mrskne dveřmi. Chester sejde ze schodů. ,,Nepřišel někdo?“ ,,Ne.. Spíš zdrhl.“ ,,Kdo?“ ,,Jeden neřád!“ ,,Myslíš Liss? To znamená ,že jsme doma sami?“ blýskne se mu v očích a přijde ke mně blíž. ,,Mno.. Možná. Jak se to vezme.“ Zapřu se o zeď. ,,Tak bychom toho měli využít ,ne?“ ,,Ne! Mám tě hlídat..“ ,,Budeš mě hlídat..“ přimáčkne se ke mně. ,,Já nemůžu!“ ,,Někoho máš?“ ,,Jo ,Liss a její hlemýždě.“ ,,Tak na ně na chvíli zapomeň.“ Líbne mě do vlasů. To nevypadá vůbec dobře!

,,Povídejte.“ Řekne odevzdaně Nejvyšší a čeká na další zprávy. Liss se rozkecá ,ale mě to dnes nějak nejde. Mám v hlavě Chazze. Zatraceně mi zkřížil plány! ,,Takže žádné atentáty se zatím nekonají?“ utře si Nejvyšší pot z čela. ,,Ne ,pane. Jen samé plané poplachy.“ Ušklíbne se Liss. ,,Pořád se bojí těch vašich hlemýžďů?“ drcne do mě šéf. Snaží se mě nějak rozveselit. Sedím mu v křesle jako splasklá bublina a vůbec nemluvím ,tedy až na to smutné vzdychání. ,,Co je s tebou?“ šeptne Liss. ,,Nic..“ Ademsová se znovu zašklebí ,nakloní se víc ke mně a spustí. ,,Hele ,už nehul ty šneky.“ Štípne mě do tváře. ,,Tak už běžte.. A Ademsová?“ ,,Ano ,šéfe?“ ,,Snaž se toho našeho šnečka nějak rozveselit. Myslím ,že je na tom Lick není nejlíp. Nerad bych přišel o špičkovou policistku.“ ,,Jistě ,šéfe.. Udělám ,co bude v mých silách.“ Zabouchne dveře. ,,Slyšelas ho? Prej jsi špičková fízlanda.. Roztomilý ,ne?“ ,,Když to říkáš..“ ,,Co je s tebou?“ ,,To ty šneci?“ ,,Už zase?“ ,,Nedaj mi pokoj ani v noci.. Třikrát jsem jim četla Romea a Julii.“ ,,Ty naše chudinko.“ Spráskne Liss ruce. ,,Co s tebou uděláme?“ ,,Vodstěhujeme mě od Chestera.. Mám kvůli němu vyšší tlak a klepu se.“ ,,Že by láska?“ ,,Kofein..“ zabučím. ,,Jsi kofeinová královna..“ ,,Jsem královna..“ špitnu a podívám se na nástěnku. Pod zamilovanou fotografií mě i Chestera se ocitl namalovanej hlemýžď. ,,Hezkej ,ne? Toho jsem tam dala já.. Bude jako vaše dítě lásky.“ ,,Dítě lásky?“ podrbu se ve vlasech. ,,To by odpovídalo.. Chester je slizkej a já hulim ulity.“ ,,Houby kofein! Ulit se ti zachtělo ,nevděčníku!“ snaží se Ademsová spasit mou duši.

,,Máš to marný.. Jestli chceš jít na záchod ,tak se tam nedostaneš.“ Řeknu jí ,když cloumá klikou o závod. ,,Jakto že ne?“ ,,Je tam Chester..“ polknu. ,,Je indisponován..“ ,,Jak hodně?“ ,,Jako kdyby vypil dvě flašky rumu a vykouřil dva jointy.“ ,,To udělal?“ ,,Teoreticky ano.. Prakticky těch jointu bylo víc..“ zašklebím se. ,,Nezabásnem ho?“ pokrčí Liss nos. ,,Jasně.. Zamezit vstupu na záchod je trestný.“ ,,Myslím kvůli těm jointům.“ Udělá na mě upíří oči. Pokrčím rameny. ,,Je to rocker.. Staví si na tom svou image.“ ,,Blbá image..“ šeptne Liss. ,,Chazzy.. Budeš tam ještě dlouho?“ ,,Ještě chvíli jo..“ ozve se rachotivě ze záchodu. ,,Co tam tak dlouho dělá?“ začne netrpělivě poskakovat Liss. ,,Nejspíš ojíždí umyvadlo?“ zašklebím se. ,,Proč máš tak šnečí otázky?“ zvednu obočí. ,,Asi ,že pocházím ze Šneklandu.“ ,,Tím se to vysvětluje.“ Zabučím a ignoruju její vypláznutí jazyku na mou osobu. Konečně Chester vyleze ze záchoda. ,,Jménem kofeinové královny tě zatýkám.“ Zdvihnu ruku do výše. Liss honem zaleze na záchod. ,,A proč?“ diví se Chester. ,,Aby se ty neřádi ze Šneklandu měli čemu divit.“

,,Chester se ti líbí ,viď?“ doráží na mě celou cestu na BR-prison Liss. ,,Proč myslíš? Vždyť s těma bodcema kolem krku vypadá jak vohořelej kaktus.“ ,,Máš ráda pichlavý kytky.“ Podotkne Liss. ,,Kaktus není kytka.. Kaktus je kaktus.“ ,,Jak to?“ ,,takto a už se dál neptej!“ zahučím nervózně. ,,Ale líbí se ti?“ ,,Mám doma sbírku kaktusů!“ ,,Tak do ní Chestera přidej ,ne?“ ,,Ne.“ ,,Proč ne?“ podrbe se na hlavě. ,,Zalejvá se jenom vodkou.. Těm mým stačí obyčejná voda.“ ,,Je to rocker.. Může bejt náročnej.“ ,,Může.. Ale ne jako můj kaktus.“ ,,Je to od tebe sobecký. Teď chudák Chester zůstane na ocet.“ Vyčte mi a vejde do kanceláře k Nejvyššímu. ,,Všechno dobrý?“ optá se šéf. ,,Máte rád kaktusy ,pane?“ plaší se Liss. ,,Proč ne.. Nevadí mi.“ Odpoví. ,,A nechcete si vzít Chestera domů? Je čistotnej!“ pokývá hlavou. ,,Ademsová.. To mi o mým jorkšírským teriérovi říkali taky.. Na takovýhle žvásty nenaletím. Nějaké novinky?“ ,,Jo ,ruším svou sbírku kaktusů.“ Řeknu nabubřele.

,,Dneska mě celou cestu z NDR sledovali nějací chlápci v autě.“ Řekne Chester a má bobky až za ušima. ,,To byl jenom hledač talentů.“ Hvízdne Liss. ,,Já to myslím vážně! Přestaňte si dělat srandu.. Co když se mi něco stane?“ vytřeští oči. ,,Tak nedostaneme prémie.“ Zašklebí se Ademsová. ,,Má tu o mě vůbec někdo zájem?!“ zahalasí Chester s rukama za hlavou. ,,Kdyby ti stačila na zalejvání voda ,tak já.. Ale protože seš náročnej ,tak si raději koupím křečka.“ Vypláznu na něj jazyk. ,,Ty chlápci mě sledovali! Copak to nikdo nechápe! Chtějí na mě udělat atentát!“ ,,A co kdyby mi místo toho udělali jablečnej štrůdl?“ mrknu po Liss. ,,Mě by taky mohli.“ Hlásí se dobrovolně. ,,Tohle nemá cenu. Budu v ložnici.“ Zvedne se a odkráčí pryč. ,,Má pravdu.“ Řeknu. ,,Já vím.. Sledovala jsem je taky. Mám jejich ezpézetku.“ Přikývne Liss. ,,Necháme ji prověřit a zatím budeme Chazze hlídat jako oko v hlavě.“ Dodá. ,,Doufám ,že přestane jančit.“ Podívám se ke schodům. ,,Má strach..“ pokrčí Liss rameny. ,,No.. no.. no.. takovej velkej kaktus a bojí se?“ zalapám po dechu. ,,Má strach i z těch všežravejch slimáku.“ Maže si Liss toust. ,,To je deprese z dětství..“

,,Máš něco o tý ezpézetce?“ mrknu nenápadně na Liss. ,,Jo ,je stejná jako u toho auta ,co tě srazilo a odjelo s našima drogama..“ ,,Našima?“ ,,Víš ,jak to myslím!“ ,,Že by jeli po Chazzym?“ podrbu se na hlavě. ,,Tomu jejich drogovýmu gangu vůdcuje Jocker.. Možná ho Chester zná.“ ,,Nebo zná jeho zboží.“ Otočím se na ni. Oběma nám svitne. Musíme prostě jen Chazze přinutit ,aby nám řekl ,kde si kupuje lék na radost. ,,Je ukecanej.. Řekne to.“ Pokývá Ademsová. ,,A když ne.. Ukážeme mu tvůj Šnekland.“ Zazubím se a podívám ke schodům odkud právě seskakuje náš upravený a vyžehlený rocker. ,,Kam jdeš?“ otočí se na něj Liss. ,,Do Clubu.. Trochu se pobavit.“ ,,Tak fajn..“ otočí se zpět. ,,To mě necháte jít samotnýho?“ zkřiví úsměv. ,,Musíme.. Dávají Riskuj.. To nemůžeme prošvihnout!“ přesvědčím ho. ,,Nějaká televizní hra je víc než já?“ ,,Obrovská rána pro tvý sebevědomí ,co?“ optá se Liss. ,,Vůbec ne.. Koneckonců.. já se o sebe dokážu postarat sám ,když jsem si najal flákače.“ Vřískne a zabouchne za sebou dveře. ,,S těma flákačema pozor ,Chazzy.“ Sykne tiše Liss a vyskočí z gauče. Fofrem vypnu televizi. ,,Ty bereš auto ,já motorku.“ Houknu na ni. ,,Takže sledovačka?“ zubí se Ademsová. ,,Jo ,ale bacha na šneky.. Jsou zákeřný!“ ,,Já vím ,včera mě jeden kous do nosu.“ Chytí se Liss za špičku nosu. ,,Jsem si všimla ,máš tam jizvu.“ Mrknu na ni a světelnou rychlostí beru helmu a letím za svým kaktusem.

Stojím před klubem ,kam Chester právě zalít a čekám na Liss. Kde je tak dlouho? Nervózně vytáhnu mobil a jdu si pokecat. ,,Liss? Kde seš?!“ ,,Pod křižovatkou.. Chytli mě policajti ,jela jsem na červenou.“ Ozve se smutně. ,,Ademsová! Ty seš policajt!“ ,,Ale tyhle policajti nejsou z našeho okresku a neznaj mě..“ ,,Tak jim řekni ,kdo jsi!“ ,,A co myslíš ,že tu celou dobu dělám!? Teď volají Nejvyššímu a ověřují si mou totožnost.“ ,,Tvou totožnost! Tvou totožnost.. Díky tvý šnečí totožnosti ,se nám teď Chester ztratí!“ ,,A kde seš?“ ,,Před tím klubem pro hvězdy.“ ,,Tak padej dovnitř ho hlídat a nenápadně..“ ,,Já vím.. Riskuj ještě neskončilo.“ ,,Držím ti palce s tím kaktusem ,už musím končit. Hlemýžd´ům zdar.“ A zavěsí. Chvíli se toulá kolem a pak přece jen seberu svou nově získanou rockerskou náturu a začnu se rvát k bodyguardovi u dveří. ,,Vy jste?“ ,,Lick Devlick ze skupiny Two Face.“ ,,Á četl jsem o vás na internetu!“ Teď mi blesklo hlavou ,že Liss udělala pro naši skupinu i oficiální internetový stránky! ,,Prej pocházíte ze Šneklandu..“ ,,Jo.. Je to krásná země.. žijeme tam v ulitách.. popíjíme sliz.. Můžu jít dovnitř?“ ,,Jistě ,hvězdám vstup povolen!“ zazubí se. To se mi líbí! Vploužím se dovnitř a očima začnu hledat Chazze. Sedí u baru s nějakou štěťulí a popíjí whisky. Najednou se mi zamlčí před obzorem. Ještě spatřím ,jak nějaký dva mohutný chlápci vytáhli našeho vyžunklýho Chazze na nohy a táhnou ho někam pryč. ,,Z dovolením!“ procpávám se davem. ,,Můžeš uhnout.“ ,,Počkej ty seš ta nová!“ zahalasí opilý zpěvák z Crazy Town a přitáhne mě k sobě. ,,Která ty seš?“ ,,Přece ta nová! Můžeš mě pustit?“ ,,Hned ,jen co si se mnou zaploužíš..“ ,,Já nemůžu. Nemám čas.. Potřebuju..“ ,,Klídek.. Seš hvězda. Máš času kolik potřebuješ!“ ,,Teď ne!“ zasyčím a vyprostím se mu. Doběhnu k baru a po Chazzym a jeho štěťuli ani památky.

,,Jak jsi mohla ztratit jeden velkej ostnatej kaktus!“ sejčkuje cestou na BR-prison Liss. ,,Zase tak ostnatej nebyl.. Navíc jsem v tom nevině. Nebyla jsem to já ,kdo si doma zapomněl ověření ,že je polda!“ hvízdnu. ,,To bylo poprvé!“ zahalasí. ,,Kvůli tvýmu poprvé nám šlohli Chestera..“ ,,Ale kdo?“ ,,Nějaký dva chlápci!“ ,,Jaký?“ ,,Nabouchaný s tetováním draka na paži!“ ,,Tetováním draka!“ smrkne Liss a málem to naboří do vedle stojícího Lincolnu. ,,Co blbneš?“ ,,To je znamení Jockerovi party!“

,,Budeš návnada!“ vystrčí mě z auta. ,,Já? Proč zase já!“ ,,Máš na to správnej ohoz.“ ,,Vždyť vypadám jako ňákej ohořelej kus dřeva!“ ,,No ,právě.. Budeš tam ležet a nikdo si tě ani nevšimne!“ ,,Tss!“ opráším si bundu a jdu obhlížet Jockerovo nádherné sídlo se spoustou strážců. Jeden z nich se ihned pozastavil nad mou přítomností. ,,Co tu děláš?“ A prej ,že si mě nikdo nevšimne! ,,Pššt.. Chytám Huberta!“ skloním se k zemi a číhám. ,,Koho?“ podrbe se chlap na hlavě. ,,Tady.. vidíš!“ Chytím do ruky jednoho hlemýždě a ukazuju mu ho. ,,Tohle je Hubert?!“ podívá se na mě. Nejspíš si myslí ,že jsem úplnej hlupák. ,,Jo.. On mi takhle často zdrhá.. Má útěkovej syndrom už od malička a léčit se to nedá.“ ,,Hm..“ huhlá si sám pro sebe. ,,Neviděli jsme se někde?“ podívá se po mě. Raději se odvrátím zády. ,,A jasně ,že jo!“ zahalasí vesele. ,,Ty seš Lick z Two Face! Miluju vaše písničky!“ ,,Fakt?“ nevycházím z údivu. ,,Můžeš mi dát podpis?“ zašvitoří. ,,Můžu ti toho dát klidně víc.“ Mrknu na něj a vrazím mu pěstí až se svalí k zemi. Pak mu dupnu na hlavu a bezvědomí dokonáno. ,,Čistej vzduch..“ houknu ke křoví ,kde se Liss prozatím schovala. ,,Slyšela jsi? Jsem hvězda!“ nesu se honosně jako páv. ,,Raději se drž svýho odznaku ty hvězdo a Huberta zahoď.“ Otočí se na mě a pomalu se klade k Jockerovo paláci. ,,Takže útěkovej syndrom ,jo?“ sykne na mě. ,,Jo. Jo.“ Přisvědčím. ,,Měl ho můj strejda ,než se z něho stal Ford Fiesta.“ ,,Vaše rodina je celá zajímavá.. Jednou se s ní budu muset seznámit.“ Zavrtí Liss hlavou a tiše se vrhá na útočníka před námi. Jedním kopnutím ho srazí k zemi a jde se dál. ,,Asi nemá rád návštěvy..“ zaševelím. ,,Proč myslíš?“ ,,Má tu všude vyhazovače.“ ,,Chytrá holka.“ ,,Chytrej šnek.“ ,,Myslíš Huberta?“ ,,A jeho útěkovej syndrom.“ ,,Chudák“ poškrábe se Liss ve vlasech a společně jdeme odklidit další lidské zátarasy v cestě.

,,Moje drogy!“ zaúpím ,když ve sklepení Jockerova paláce objevím hromady ,hromady bílýho kokainu čekající jen na mě. ,,Pššt. Někdo jde!“ zasyčí na mě Ademsová. Chvíli nasloucháme pochybnému rozhovoru v němž zjistíme ,že Chester je proti své vůli ubytován v hořejším pokoji. ,,Rozdělíme se.. Ty půjdeš zachránit Chestera.. já zatknu Jockera a sejdeme se u Huberta!“ zavelí Ademsová.

Vykopnu dveře a nakouknu do místnosti. Na první pohled je jasné ,že mým předchůdcem nemohl být nikdo jiný než James Bond! Chester sedí na posteli a klepe se. ,,Všežravý slimáci zdraví.“ Houknu na něj. ,,Lick! Ty jsi se na mě přece jen nevybodla!“ ,,My obě ,ty naše rockstar. Liss právě dole zatýká Jockera..“ ,,Jsem moc rád ,že tě vidím!“ Štěká poslušně. ,,Klídek ,brouku.. To dělá ten koks.“ Pomalu šlapeme ze schodů. Přeperu pár maníků s pistolema ,aby to byl správnej akčňák a vyhlížím Huberta ,kterej měl zavolat Nejvyššímu a oznámit mu ,že vzduch je zamořený. Než sejdeme dolu k Liss už se mi zatínají do uší sirény a přijíždějí naši ostřílení hoši. ,,Je to pašák ,ten Hubert.“ Pípnu a poklepu Liss pačmákou. ,,S tebou je radost pracovat ,Devlick“ ,,Nápodobně ,Liss ,ale teď ,když jsme ty hvězdy si dáme trochu voraz a rozjedeme svý tour ,ne?“ ,,Zůstanu u svý práce.. A co ty?“ usměje se. ,,Musím se postarat o Huberta a Chazzyho vezmu na milost.“ Přitisknu se k němu. ,,Jsem věděla ,že mezi váma bude víc ,než jen ty kaktusový ostny.“ ,,To víš.. Za to může ten tvůj Šnekland.“ ,,Takže to už nebudeme parťáci?“ zakaboní se trochu. ,,Na nějakej čas ne.. Musím si to všechno nechat projít hlavou ,ale už teď se těším na další společnou akci ,Ademsová.“ Naposledy ji obejmu a jdu ruku v ruce s Chazzym na zahradu. ,,Devlick.. Budeš nám chybět.“ Secvakne mi ruku Nejvyšší. ,,Není to napořád ,šéfe.“ ,,Já vím.. Jako kdybych ti neříkal ,že se od něj máš držet dál.“ Usměje se a jde do paláce. V trávě seberu svýho Huberta a rozhlídnu se kolem. Bude mi to chybět..

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář