Jdi na obsah Jdi na menu
 


"Hej ségra, dělej vstávej, ospalče, poslední den školy." "Billy nech mě k sakru, já nikam nejdu." Celá se schovám pod peřinu. "Hej tak to ne, všichni dneska pijou, já mám poslední zvonění jakožto, že jsem z nejvyššího ročníku toho našeho zasraného gymplu, ty dostaneš vizo, pak rozlučák, na který taky jdeš, takže vstávej." Strhne ze mě peřinu a hodí si mě přes rameno. Večer jsem ještě vymýšlela jaký plán udělal aby mě jako každé ráno nehodil do ledové vany na probuzení. Všecko je pryč, se divím, že jsem mu na tom rameni neusnula. "ÁÁÁ, kurva Billy." Rychle se proberu ve vaně. "já ti říkal vstávej." "tak dík no." Řeknu naštvaně a hrabu se ven. Jdu zpátky do pokoje z ručníkem v ruce tam se osuším a převleču. Bráchové třičtvrťáky a pár řetězů na to, pak už si na sebe hodím jenom bíle tílko a sednu si k zrcadlu. Rozčešu si vlasy a trochu si upravím pěšinu, pak si vezmu černou tužku a udělám si linky. Strčím si ji do kapsy a sejdu dolů. Brácha vypadá jako vůl má otrhané kalhoty, které nosí normálně a které se mi tak líbí, že už se nemůžu dočkat až už je nebude mít dobré, na sobě sako, červenou kravatu a pod tím tričko z velkým nápisem S.O.A.D, už jenom jeho pohled mi naznačí co po mě chce, jako každé ráno. Jdu k němu a namaluju mu taky linky. "děkuji." Řekne jako prvňák. "Hej vrať mi to." Sápu se mu po ruce. "ne-e půjč mi to." Jenom vykulím oči a začnu mu rozepínat svoje černé náramky, zapnu je sobě a hodím batoh na záda. "jde se." Zavelí a jdeme do předsíně. Obuju si tenisky, vezmu faierbollo a mizím ze dveří. (pro ty co to neznají, jsou to dva samostatné řetězy a na jednom konci jsou nějaké tenisáky nebo závaží a na druhé straně držáky, jeden řetěz do jedné ruky, druhý do druhé a tak všelijak se s tím točí. A většinou se ty míčky zapálí a jakože se točí z ohněm. No a pak se většinou jede do nemocnice z popáleninami třetího stupně. LoL) Brácha zamkne a jdeme ještě do sklepa. Vytáhne rum, co jsme si včera koupili a strčí ho ke kole.Takže zase o něco těžší batoh.

Dojdeme před školu a ještě pár opozdilců dokuřuje cigáro. "taky bych si dal." Zasní se Billy ale nestihne je ani vytáhnout z kapsy a já už ho táhnu dovnitř. Stojíme před šatnama a já se dívám zkoumavým pohledem do bráchové šatny. "Mike chodí vždycky později." "Co?" oženu se po něm. "nedělej blbou." Řekne otráveně. Uvědomím si, že je zbytečné, mu něco nalhávat. Radši se oddálím a jdu k nám do šatny. "Čusa, Punk. Jak je?" vrhne se mi hned kolem krku Maťo. "Dobře ale mokře." "už zase si letěla do vody? " "Hm." "Máš něco na pití?" "Mám rum." "jste blázni." "Máš benzín" "Tebe to ještě nepřešlo? ale mám ho." "Budu točit." Vezmu si benzín, čapnu Lenina nebo spíž teda Lenku, je to moje přezdívka pro ní a vůbec ji nemá ráda. Kolem krku si dám faierbolla a jdu do třídy. Na respírku mě čapne Izzy začne mi točit nové kousky. Při pohledu na Lenina zjistím, že se asi zdržíme, protože její svlíkající pohled je tak strašně nenápadný, že si ho všimne i slepý. "no nic." Uchopím řetězy a taky zkouším něco nového. Tak jsme tady strávili asi půl hodiny. Násilím ji tahám dovnitř třídy a hodím ji na židli.

Takový ty kecy a předávání vysvědčení je nuda, sice tam celou dobu swíjím, protože jsem už vypila něco toho rumu a hodně lidí tu má vína a piva a jalboky a prostě všechen alkohol. Najednou řekne moje jméno ale já nezareaguju, protože jsem zvyklá na svojí přezdívku Punk. Řekne ho znova ale to už do mě ze zadu strčí Rob a já se vzpamatuju. Vstanu ze židle a oběma rukama se opírám o lavice. Konečně tam dojdu, lidi do mě nacupovali všelijaké spreje a žvýkačky, že smrdím jako drogérie. Podá mi ruku a vysvědčení. Řeknu ji v něco v tom smyslu jako už bylo na čase a snažím se dosednout na svoje místo v zadu. Při cestě nechtěně zakopnu o něčí batoh a sesypu se na zem. Celá napůl slitá třída se začne swíjet a já nejsem výjimka. No nic konečně se dohrabu a první hodina skončí.

Na chodbě všichni lítají a popíjejí všecko co se komu dostane do ruky, divím se profesorům, že už jim to všem nevzali. Dostanu se až k bráchovi, který je kupodivu ještě docela střízlivý. "Hm jsem slyšel, že jsi se vymlela." "Tak trochu" zasměju se. "jo abych nezapomněl, tak Mike si od tebe chtěl pučit ty CD se systemem. Tak jsem mu řekl, že mu je hodíš domů." Skočím mu kolem krku. "Děkuju, děkuju, děkuju."

Tak a konečně je tu poslední zvonění. Čekám ve třídě, jako jedinou mě zase čapnou a poletím s nima. Já jediná to každým rokem schytám. Už jde slyšet řev, rozrazili se dveře, do nich jako první vletí nějací lidi co neznám, za nima už je můj brácha, Mike, Bred a celá jejich třída, kterou znám lépe než svoje boty. Učitelku slijou od hlavy až k patě vodou. Všem něco načmárali na líčka. Konečně došel brácha a spol do zadu kde se krčím. No ti do mě skočili, na mojem těle není volné místo čisté kůže. Samé srdíčka a nápisy : 6.C 6.D a 6.B, 6.A. pak tam jsou ještě jejich jména. Takže Mike, Mike, Mike, Bred, Bred, Bred a Billy, Billy, Billy.

Jdeme za naší školu, všichni zmalovaní a srandovně oblečení. Vlastně by tam měl jít jenom šesťák ale jelikož mám dobré známosti jdu tam s nima. Rozhodlo se, že na rozlučák se půjde na kopeček. Je to uprostřed lesa, taková louka. Nikdo o tom neví jenom ta naše mládež. "Hej Punk? Billy říkal, že máš nějakej rum?" "jo, Mickey. Mám. Chceš?" jenom pokývne hlavou, nahodí krásný úsměv a jeho čokoládové oči přejedou po celém mém těle. Podám mu ho a sesypu se na lavičku, už si mě nevšímá jak jinak taky. "Hej co děláš?" "A-ahoj Brede. Co - co dělám? Já? No - no nic." "Tak proč tak mile koktáš?" směje se mi tu. Praštím ho tak lehce po rameni a z ruky mu vytrhnu pivo. "Kradu pivo!!" rozběhnu se pryč, honí mě po celém place. V klidu zdrhám a vyhýbám se všem překážkám, teda lidem. Najednou buch, pivo letí o dva metry dál a roztřískne se. Nějak jsem se zamotala o Shinodu a práskli jsme sebou o zem. Nevím jak ale nějak na mě přistál. Jsem jako v transu, tak blízko sebe jsme v životě nebyli. "Hej, Mike, moje sestřička není parkoviště."Děkuji Billy, děkuji, už v životě se mi nenaskytne taková příležitost. "Jo v klidu už odjíždím." Podívá se na něho. "Promiň." Řekne tichým hlasem a dá mi pusu na líčko. Mrštně vyskočí na nohy a napřáhne ruce abych taky vstala.

Jako největší mistr jsem se ujala zapalování ohně na kopečku. Bude dobře hořet, když jeho podklad jsou indexy všech co tu jsou. K jednomu velkému pařezu se domluvilo, že tam se skladuje veškerý chlast. Ten pařez byl docela velký ale teďka zrovna nejde vidět. Je tu asi osm stanů ale ani jeden podle mě nebude potřeba, všichni celou noc budou stejně sedět u ohně. Brácha se nějak motá kolem Anny, už dlouho pozoruju, že ji sleduje. No a už spolu zmizeli někde v lese. U ohně sedím skoro nejblíže s Bredem, Robem a Susan. Kecáme o všem možném a pijeme. Já piju asi nejvíc a tak se jim nakonec svěřím s tím, že jsem zamilovaná do Mika a že už s tím chci něco konečně dělat. Všichni se shodli, že bych mu to dneska měla říct. Po troše přemlouvání vstanu a jdu k mému milovanému. Zajdu ještě pro dva piva a vydám se.

"Mike! Ahoj ty chlape. Potřebovala bych s tebou nutně mluvit." Začnu ho tahat za mikinu někam kde bude trochu soukromí. "no co je?" vytrhne mi jedno pivo a otevře ho. "Hej sedni si." Oba si sedneme do trávy pod velký strom. "no co si potřebovala?" "no víš já nevím jak začít. Takže na rovinu." Odmlčím se a zahledím se do jeho očí. Netrpělivě čekají co ze mě vypadne. Kdyby nic nepil, věděl by už o co jde. "pokračuj." Pobídne mě. "Miluju tě a to už pekelně dlouho." "jsi opilá." Lepší věta ho napadnout nemohla. Zvednu k němu hlavu, snaží se odejít. Chytu ho za nohavici a zkouším ho zastavit. "teďka to myslím naprosto vážně." Jenom zakroutí hlavou a odejde. Sakra, tak rychle jsem ještě nikdy v životě nevystřílela. Hlavu si opřu o kolena a potichounku brečím. "hej Punk. Si to ty?" někdo mě vezme za ramena. "Co se ti stalo?" "Billy." Poznám ho podle hlasu když se víc přiblížil. No?" "Mluvila jsem s Mikem." "a o čem?" "řekla jsem mu to." Obejme mě políbí do vlasu. "uvidíš jak bude střízlivý promluvíte si a dopadne to dobře." Zavrtím hlavou a utápím se v slzách v Billyho objetí. "promiň Ann ale musím jí pomoc." "To nevadí počkám u ohně přijď co nejdřív."

"Billy běž za ní." "nenechám tě samotnou." "Už tu dřepíš přes hodiny a mě je líp půjdu s tebou." "no jak myslíš." Postavím se a chytnu ho kolem pasu jdeme zpátky k ohni. Hned ho od sebe odstrčím, běží za Annou. Rozhlídnu se kolem a málem znova zkolabuju. Mike se tam cukruje s tou největší courou školy. Jo rozdýchám to, rozdýchám. Jdu k pařezu a šáhnu po pivu ale uvidím vodku. "Skvěle." Ulovím si ji pro sebe a jdu si sednout k Bredovi. "Tak jak to dopadlo?" nemám chuť nikomu nic povídat. Otevřu vodku a začnu ji do sebe lít jen tak samotnou.

Po dvou hodinách zase očima vyhledám Mika, ale nová ženská. Ne mě to nevadí je mi to jedno, on je mi ukradený. Když je mi ukradený tak proč mě tak strašně bolí když s ní jde dál do lesa. Postavím se, trochu se mi zamotá hlava ale to mi nezabrání jít k mým věcem. Z batohu vytáhnu faierbollo a benzín se zapalovačem. Postavím se o kousek dál na nějaký pařez, poliju benzínem tenisáky a zapálím. Krásný pocit. Roztočím řetězy a v noci to vypadá jako tanec dvou plamenů, kteří nikdy nemůžou být spolu, protože když se spojí řetězy zhasnou. Nějaký opilý debil mě sestříkal abstinem. Dostal se mi i do očí nevydržím a zavřu je, jeden tenisák se dotkne mojí mikiny a ta začne hořet. Spadnu na zem a cítím strašné teplo, nedá se to vydržet. Konečně mě někdo zchladí ale nemůžu se pohnout ani za nic. Slyším Billyho řvát a pořád se přibližuje. Vzal mě do náručí a někam semnou utíká.

Ležím na operačním sále, doktoři se snaží zachránit můj život ale proč. Já už se do něj nechci vrátit. "Píííííp." Ozve se do ztracena. Vyhrála jsem boj, odcházím. Moje duše je konečně volná, už není v té odporné kleci jménem tělo. Jdu za doktorem co semnou bojoval. Vejde na bílou nemocniční chodbu. Předním netrpělivě přešlapuje Billy a za ním Mike, Anna, Bred a Susan. Konečně jim řekne, že jsem volná. Billy se sesype. Najednou mi je ho tak strašně líto.

Už je to pět jet co jsem pryč. Pozoruju je z hora. Brácha se seznámil z nějakým Benjim Maddenem a jeho dvojčetem Joelem. Začali hrát a pak se k nim přidal ještě Paul a Chris a založili skupinu Good Charlotte. Brácha tak splnil náš sen, že až budeme starší budeme hrát v punkové skupině. A co se týče Mike ani o trochu jsem ho nepřestala milovat. Taky založil skupinu z Bredem a Robem, přidali se k ni ještě Joe, Chester a David. Vzal si Annu, s kterou prvně chodil můj brácha ale neklapalo to mezi nima a tak se rozešli a byli z nich nejlepší přátelené a Billy ji ještě dohodil k Mikovi. Jednou za měsíc, i když mají turné nebo jsou v jiné zemi se sejdou Billy, Bred, Rob, Susan a Anna osmnáctého, den mého úmrtí a společně mě jdou navštívit na hřbitov.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář