Jdi na obsah Jdi na menu
 


Za devatero hřbitovy a za devatero krvavými řekami žily dvě vdovy. Jednoho rána se probudily a šli na dvorek nakrmit slepice. Zadívaly se na oblohu ,kde viděly dva černé stíny ,které se pomalu snášely k nim. Nejprve se na zem snesla dívka s červeným čepečkem ,červenými koženými kalhoty ,červeným tričkem s lebkou a těžkými červenými botami rozdrolila zem pod sebou. Její kamarádka taktéž lehce přistála na zemi a uklouzla po hovně. ,,Jsi v pořádku ,Kněhule?" obrátila se na ni ta dívka s červeným čepečkem. ,,Všechno ouky douky ,Markulko." Pokývala hlavou a zvedla se ze země. Jak se zvedala zakopla o své dlouhé černobílé vlasy a dala si na hubu. ,,Jsi v pořádku ,Kněhulko?" optala se znovu a mlátila se smíchy. ,,Ani ti nevím ,Markulko." Řekla a zvedla se ze země. Neměla už dlouhé černobílé vlasy ,ale byla plešatá. Pak se obrátily na ty dvě vdovy. ,,Dobrý odpoledne vynčuju." Poklonila se Markulka. ,,Můžeme u vás nocleh a trochu jídla?" ,,I jistě ,děvenky! Jen pojďte." Podala jim jedna vdova ruku. Jakmile to Kněhule viděla ,zakousla se jí do krku. Markulka se po jejím vzoru najedla z druhé vdovy. ,,Tak jídlo bychom měli.." řekla nakonec. ,,A teď se mrkneme na nocleh." Vešli do perníkové chaloupky ,kde ve velké posteli spal vlk. Kněhulka k němu přišla. ,,Ahoj pejsku..Proč máš tak velké oči?" zeptala se. ,,To abych tě lépe viděl." oznámil vábivě vlk. ,,A proč máš tak velké uši?" zeptala se Markulka. ,,To ,abych vás lépe slyšel.. A proč vy máte tak velké zuby ,děvčata?" ,,To ,abychom tě lépe sežraly." řekla Markulka a skočila mu po krku.

Žily byly v té perníkové chaloupce hodně dlouho ,ale jednoho dne tam přišel Jeníček s Mařenkou a oznámili jim ,že Velký Král za devatero hřbitovy a devatero krvavými řekami vyhlásil konkurz na superstar. ,,Tak mi půjdeme zkusit štěstí." Přikývla hlavou Kněhulka ,když okusovala Jeníkovy kosti. ,,To je výborný nápad." Přikývla Markulka. Když dojedly ,tak se sebraly. Zamkly chajdu ,sloupaly perník ,že ho budou cestou prodávat a šli. Šli a šli až došli k horké poušti ,kde potkali partičku šesti podivínů ,kteří třískali do starého nádobí a jeden držel v ruce kaktus a křičel: ,,Crawling in my skin.." Holky si zacpaly uši a dívaly se na tu zkázu ,kterou ti snaživí hoši způsobovali. Veverka ,která si to v křoví rozdávala s křečkem musela přestat a vrátit se domu ,kde nachytala svého starého s koroptví. Hned ho vyhodila z domu a on chudák dopadl před řvoucího týpka s kaktusem v ruce. ,,Dost! Dost!" řekla Markulka a zašermovala mu perníkem před obličejem. ,,Jéé!" vyjekl rocker. ,,Ty máš pervitin?! Dej mi.." ,,Jsou v komíně." Dopověděla Kněhulka. ,,Jestli chceš perník ,musíš mi dát pusu!" řekla a šlápla mu na nohu. ,,Jmenuju se Chester a tohle je moje skupina. Bez dovolení svýho manažera ti pusu dát nemůžu." Odpověděl smutně. ,,Tak to je v prdeli." Vzdychla Kněhulka a posadila se na kaktus. Pak chvíli běhala okolo nich a křičela bolestí. Markulka se mohla zbláznit smíchy. ,,To je prdel!" smála se. ,,To je! A pěkně bolí!" křikla Kněhulka. Když konečně přestala běhat kolem ,vytrhla si kaktus ze zadku a zeptala se Chazze: ,,A kde je tvůj manažer?" ,,Je u Velkého Krále ,kde budeme bojovat o titul: Superstar!" oznámil jim pyšně. ,,No..my tam deme taky.. Tam můžete jít s náma ,když nebudete dělat ten rachot." Poznamenala Markulka a pošoupla si červené brejličky ke kořenu nosu. ,,To není rachot! To je světová hudba!" poznamenal muž ,který se představil jako Mike. ,,Tak to potěš pánbůh." Řekla Markulka a všichni se vydali na cestu.

Šli a šli až došli na vysokou horu ,kde plakal Eminem. Brečel tak moc ,že se po hoře začínaly valit potoky. ,,Proč řveš?" drcla do něj Kněhulka. ,,Protože jsem ztratil flétnu a díky ní se nemůžu zúčastnit Superstar." Brečel dál. Kněhulka ho párkrát obešla ,pak se k němu ze zadu přiblížila ,z kapsy vylovila kombinačky a vytrhla mu zapíchnutou flétnu ze zad. Když ji Emovi podala ,moc děkoval a vydal se s nimi za Velkým Králem.

Šli a šli až došli k obrovské skále ,kde bylo vytesáno: ,,Pozor ,zlý mikrofon!" Chester se mervomocí rozhodl ,že už nechce zpívat na kaktus ,ale chce opravdický mikrák. Tak se Kněhulka s Markulkou sebrali a vešli dovnitř. Procházeli temnými uličkami ,kde po zemi běhal Ferda Mravenec a podkopával jim nohy. Kněhulka si ho nevšimla a nebohého Ferdu rozšlápla. Mravenec se jí však přilepil zespoda na podrážku a pokaždé ,když zvedla nohu ,křičel: ,,Spravedlnost pro všechny mravence!" Holky si toho nevšímaly. Došli až do velkého sálu ,kde měla koncert Britney Spears. Obě si zacpaly uši. Tohle byla nejtěžší zkouška ,která je potkala. ,,Kněhulko ,já to nedokážu!" řekla Markulka. ,,Potřebujeme pomoc!" Kněhulka se posadila na kámen a nohama houpala ve vzduchu ,přemýšlela. Z pod jejích bot se ozvalo: ,,Spravedlnost pro všechny mravence!" a v tom k nim přitančil Michael Jackson. ,,Potřebujete pomoc? Tak jsem tady!" chytil se v rozkroku a vešel na podium ,kde se svíjela Britney Spears. Hudba přestala hrát. Oba se na sebe nejdříve koukali a pak Michealovi upadl nos a Britney omdlela. ,,Díky ,Michaeli!" zvolali holky a vlezli na podium ,sebrali mikrofon a uháněli zpět. Chester byl moc šťastný ,že má mikrák a svůj opotřebovaný kaktus předal s pýchou Mikeovi.

Konečně došli do království Velkého Krále a usídlili se v zákulisí. ,,Tady máš něco pro štěstí." Řekla Kněhulka a podala Chesterovi svou botu ,kterou si přivázal kolem krku. ,,Tak mi půjdeme najít fleka. Rozhodli jsme se ,že soutěžit nebudeme. Raději se budeme dívat." Řekla Markulka a vedla Kněhulku mezi diváky. Za chvíli začalo opravdické peklo. Na podium jako první přišli Šmoulíci. Zapěli společně s ťatkou Šmoulou a Jonathanem z Kornu dva duety a s potleskem zmizeli z podia. Další na řadě byl Eminem se svou flétnou. Hrál tak hezky ,až celý sál uspal. Proto se soutěž protáhla až do druhého dne. Když na podium přihopsali Linkin Park a Chester s mikrofonem a Mike s kaktusem rozjeli svou šou ,ozvalo se z repráků: ,,Spravedlnost pro všechny mravence!" To zakřičel Ferda Mravenec ,který byl pořád přilepený k podrážce boty ,kterou mu Kněhulka věnovala. Pak Chester začal zpívat: ,,Crawling in my skin.." a podium spadlo. Protože ho museli stavět znovu ,prodloužila se soutěž do třetího dne. ,,Teď na podium přišel Michael Jackson!" drcla Markulka do Kněhule a obě se zadívali na podium. Michael měl přes obličej šátek a za ruku po parketu táhl svou partnerku Britney Spears ,která byla stále v bezvědomí. Skvěle rozjel svou šou ,ale pak mu upadla noha. Všichni šokem zkameněli. Poslední na podium přišel Zin.. Malý zelený skřet s velkýma ušima ,který začal: ,,Skákal skřet.. Přes oves.. Přes zelenou louku.. Skákal dál ,skákal dál.. Krávu na klobouku." Strhl se potlesk a vyhlašovali se výsledky. ,,Na posledním místě se umístil Eminem. To vám říct mohu." Spustil Král. ,,Třetí a druhé místo jsem zapomněl ,ale první místo vyhrává! Ferda Mravenec a jeho spravedlnost! Gratuluju!" Na podium přinesli Kněhulčinu botu a z ní se ozvalo: ,,Hurá! Spravedlnost pro všechny mravence a vítězství jen pro Ferdu!" Zazvonil konec a pohádky byl zvonec.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář